Close

Korzysci Audytu SEO

 • Indywidualne rekomendacje SEO
 • Dokladna analiza Twojej strony
 • Raport w pliku PDF
Audyt SEO

Audyt SEO Twojej Strony

Audyt SEO to kompleksowy dokument zawierajacy
zbior indywidualnych rekomendacji SEO dla Twojej strony

3 sposoby korzystania z listy na Twitterze


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home/simplemo/domains/ifoxo.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 395

1. Zarządzaj grupami tematycznymi

Jednym z głównych powodów wprowadzanie funkcji “List” to: zarządzanie grupami osób bezpośrednio na Twitterze. Do tej pory jedynym sposobem na taki grupowanie było użycie programów typu TweetDeck.

Listy na Twitterze

Lista na Twitterze

Lista na Twitterze może być publiczna lub prywatną. Jeżeli nową listę uczynisz publiczną to każdy będzie mógł ją obejrzeć i śledzić co z oczywistych względów czyni funkcje list wyjątkową z marketingowego punktu widzenia. Trzeba też zauważyć że nazwa listy jest praktycznie najważniejsze gdyż w ten sposób grupujesz osoby w Twojej liście kontaktowej, a to może być różnie postrzegane przez tych którzy się na owej liście znaleźli. Postaram się poruszyć temat:  Niepisanej Etykiety List w przyszłych wpisach.

2. Zwiększ oglądalność swojego profilu

Listy które utworzysz pojawią się na innych profilach, co znacznie zwiększy widoczność Twojego profilu wśród innych osób w danej grupie tematycznej.

Czy listy zwiększą oglądalność Twojego profilu? Moim zdaniem: TAK, jeżeli utworzysz przemyślane i dobrze podgrupowane tematycznie listy.  W chwili obecnej brakuje oczywiście jakichkolwiek statystyk na Twitterowych profilach, tak jak to jest na Facebooku, także jednoznaczą odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w przyszłości.

3. Zyskaj autorytet

Zwiększona liczba Twitterowych spamerów i automatycznych fallowersów, może spowodować że listy staną się wyznacznikiem prestiżu i autorytety wśród grup tematycznych. Czy tak się stanie? Tego nikt nie jest wstanie przewidzieć , ale już powstały katalogi takie jak Listorius i Tweetmeme List, które są swego rodzaju zbiorem top userów.

Jak się można było spodziewać powstały też top listy z list np.:  Top lista 140 list na Twitterze, tego typu kompilacji pojawi się masa w przyszłości.

Podsumowując: Listy to przede wszystkim doskonała forma grupowania, ale także rozbudowany wyznacznik Twitterowej popularności. Pamiętaj jednak że jakość a nie ilość jest kluczem do udanej komunikacji w społecznościach, jak już wspomniałem poprzednim razem: Czy posiadanie tysięcy znajomych na FB lub Twitterze jest bezwartościowe?

Pozdrawiam,

Marcin @ Twitter

Polecam także tematy powiązane:

 1. Reklama na Twitterze, czyli rozmowy sponsorowane
  Trafiłem ostatnio na stronę SponsoredTweets.com, która jak sama...
 2. 3 wirusowe filmiki + ich statystyki
  1. JK Wedding Entrance Dance – Taneczne Wejście...
 3. Czy posiadanie tysięcy znajomych na FB lub Twitterze jest bezwartościowe?
  Czy Twoim najważniejszym celem, obecności w społecznościach internetowych,...

Autor artykułu: | Zobacz stronę www autora

Krótkie info: Sorry, ale ta strona jest mega stara. Jakos cudem przetrwala prawie 10 lat bez aktualizacji. Takze, to jest bardziej archiwum internetu ktore czeka na odkurzanie. Wszystko co tutaj przeczytacie bylo aktualne w 2009r (wow, dawno temu).

 • http://ifoxo.pl Marcin Chirowski

  Znasz inne sposoby korzystanie z listy na Twitterze? Napewno jest ich więcej :-)

blog comments powered by Disqus