Close

Korzysci Audytu SEO

 • Indywidualne rekomendacje SEO
 • Dokladna analiza Twojej strony
 • Raport w pliku PDF
Audyt SEO

Audyt SEO Twojej Strony

Audyt SEO to kompleksowy dokument zawierajacy
zbior indywidualnych rekomendacji SEO dla Twojej strony

FBShop – Polski Sklep Internetowy na Facebooku

FBshop sklep internetowy na facebookuPisząc w Październiku 2009r o prekursorach nowego trendu: 1-800-Flowers.com – sklep internetowy na facebooku, nie spodziewałem się że Polska odpowiedź będzie taka szybka.

Dlaczego akurat sklep na Facebooku?

Zwiększająca się popularność Facebooka, sprawia że marketing na facebooku to coraz poważniejszy temat dla wielu firm. W Polsce według różnych danych korzysta z niego od 2 do ponad 3 milionów użytkowników.

Potencjał ten dostrzega także coraz więcej firm, które tworzą na facebooku firmowe profile i oferując na nich specjalne promocje czy organizując konkursy na facebooku. Do tej pory jednak nikt w polsce nie prowadził bezpośredniej sprzedaży w tym kanale. Facebook służył jako odsyłacz do sklepu co zniechęcało wielu klientów. Naprzeciw temu wyzwaniu wyszła firma AVANTI.

Pełnowartościowy sklep internetowy bezpośrednio na Facebooku

Polska firma AVANTI Group, wprowadzi autorski system sklepowy pozwalający prowadzić pełnowartościowy sklep internetowy bezpośrednio na Facebooku.

Fbshop, bo tak nazywać się będzie aplikacja to kompletna platforma do obsługi sklepu internetowego na Facebooku. Użytkownik nie musi nigdzie dalej się logować czy zakładać konta. Dzięki powiązaniu z Facebookiem klient może w łatwy sposób dokonać zakupów oraz opisać swoje zadowolenie z zakupów lub ewentualne wpadki sklepu.

System Fbshop oprócz ogromnej wygody dla użytkownika daje także właścicielom całkowicie nowy wymiar prowadzenia sklepu. Oprócz pełnego panelu do zarządzania produktami oraz zamówieniami daje ogromne możliwości promocji sklepu. Klient może polecić dany produkt znajomym. Może także zapytać się na swojej tablicy co jego znajomi sądzą o danym produkcie. Aplikacja pozwoli także między innymi na generowanie specjalnych kodów rabatowych dla danego użytkownika.

Viren Bhandari, współwłaściciel AVANTI„Podstawowym problemem każdego sklepu internetowego jest dotarcie do klientów. Naszą aplikację sklepową dla serwisu Facebook® można porównać do pawilonu handlowego w ruchliwym punkcie dużego miasta. Naturalnie nad wizerunkiem sklepu trzeba pracować, ale dużo łatwiej pozyskać pierwszych klientów i zdobyć pierwszych zadowolonych klientów. To proste – Idziemy tam gdzie są ludzie.”

Jak zapewnia Viren Bhandari w ciągu kilku miesięcy pojawi się analogiczna aplikacja dla serwisu Flaker.pl

Ruszyły już zapisy dla osób chcących skorzystać z systemu AVANTI Fbshop. Wystarczy pod adresem http://www.fbshop.pl zgłosić chęć wdrożenia systemu dla swojego sklepu internetowego. Pierwszych 25 sklepów otrzyma możliwość darmowego testowania sklepu przez 3 miesiące. Docelowo aplikacje będzie mógł kupić każdy kto jest zainteresowany sprzedażą na Facebooku.

Co myślicie o takim sklepie? Czy waszym zdaniem przyjmie się to w polskich realiach?

Polecam także tematy powiązane:

 1. Sklep Internetowy na Facebooku, nowy trend?
  Dotychczas Facebook wykorzystywany był głównie w marketingu społecznościowym....
 2. Flaktesty – skuteczny marketing sklepu internetowego
  Taktyka Poligonowa #10: „Flaktesty” Viren Bhandari – znany&lubiany...
 3. Konkursy na Facebooku
  Jakiś czas temu poruszyłem sprawę konkursów na Facebooku....

Autor artykułu: | Zobacz stronę www autora

Krótkie info: Sorry, ale ta strona jest mega stara. Jakos cudem przetrwala prawie 10 lat bez aktualizacji. Takze, to jest bardziej archiwum internetu ktore czeka na odkurzanie. Wszystko co tutaj przeczytacie bylo aktualne w 2009r (wow, dawno temu).

 • hotrodder

  Wszystko bardzo fajnie brzmi i wygląda, ale… ile to kosztuje? I czy warte będzie wydanych pieniędzy?
  Jeśli biorąc pod uwagę platformę, Facebook, i biorąc pod uwagę ilość potencjalnych klientów, użytkowników Facebooka, usługa taka nie powinna być droga. Bo w sumie nie o to chodzi, by nabijać kasę na tym rozwiązaniu – przecież mogą pojawić się inne, podobne – a spopularyzować ten rodzaj usługi.
  Tak ja to widzę.

 • http://ifoxo.pl Marcin Chirowski

  @HotRodder – Dzięki za komentarz. Z tego co wiem, to cena nie została jeszcze ujawniona. Też uważam że taka usługa powinna być ralatywnie tania, jako że aplikacja nie jest zbyt rozbudowana, a sam Facebook jest też narazie w fazie rozwoju w Polsce. Co do potencjalnej opłacalności, jest to moim zdanie rozwiązanie w dużej mierze zależne od posiadanej społeczności wokół sklepu. Jeżeli sklepowi uda się zbudować społecznośc na Facebooku, to dopiero w dalszym kroku można mówić o sklepie :-) Pozdrawiam, Marcin

 • Arek

  Zdaje się, że minęło te 3 miesiące i sklepu dalej ani widu ani słychu ? :)

  Arek

 • http://ifoxo.pl Marcin Chirowski

  Witam na blogu Arek. Co do sklepu to wydaje się że Viren ma problemy z wdrożeniem tego softu. Dalej życzę mu dobrze, ale pojawiają się inne rozwiązania w tym segmencie i może mu być coraz trudniej nadgonić sprawe.

 • anna pietruch

  Jest obecnie kilka systemów do prowadzenia sklepów online z tym, że Shoperia to jest jakaś pomyłka. Możesz prowadzić sklep latami, pozycjonować itp, ale jak stwierdzą, ze jesteś zbyt konkurencyjny dla ich sklepu to mogą ci witrynę wyłączyć.Wszystko zgodnie z prawem. jednak WP jest najbardziej uniwersalny można prowadzić forum https://alitopbrands.pl/forum/ lub sklep z blogiem. na razie przy nie dużym nakładzie finansowym można prowadzić niezły sklep online na WP. A biorąc pod uwagę fakt, że jest dużo darmowych rozwiązań, to nie ma nic bardziej konkurencyjnego.

blog comments powered by Disqus