Close

Korzysci Audytu SEO

 • Indywidualne rekomendacje SEO
 • Dokladna analiza Twojej strony
 • Raport w pliku PDF
Audyt SEO

Audyt SEO Twojej Strony

Audyt SEO to kompleksowy dokument zawierajacy
zbior indywidualnych rekomendacji SEO dla Twojej strony

SEO Sklepu Internetowego AvantiZakupy.pl


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home/simplemo/domains/ifoxo.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 395

Zapraszam na drugi SEO Crash Test, czyli mini audyt SEO Sklepu Internetowego

W poprzednim odcinku testowałem MediaMarkt.pl, nie obyło się bez zgrzytów :)

Logo Sklepu AvantiZakupy.plPo entuzjastycznym przyjęciu SEO Crash Testów w gronie flakerowiczów, za które serdeczne dzięki, w dzisiejszym odcinku wystąpi sklep AvantiZakupy.pl

Właścicielem sklepu jest znany flakerowicz i przedsiebiorca Viren Bhandari, “sławny” także po flaktestach skarpetek ze sklepu Skarpetkowo.pl

Zacznijmy jednak część właściwą SEO Crash Testów :-)

Sklep AvantiZakupy.pl po zderzeniu z SEO

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że oczywisty problem pod kątem SEO można dostrzec po minucie spędzonej na stronie.

Znacznik “Meta Title” jest kompletnie nieprawidłowo użyty. Dla robota Google jest on powtórzony 38 tysięcy razy!! Robot czyta około 65 pierwszych znaków z Meta Title,  reszta dla Google nie istnieje.

Powyższy fakt formuje w znacznym stopniu rezultaty testów.

1. Architektura Sklepu vs. SEO

Plusy:

+ Przyjazne linki wewnętrzne zawierające nazwy produktów
+ Produkty dostępne w pierwszym stopniu nawigacji
+ Wbudowana Mapa Strony HTML
+ Mapa strony w formacie XML
+ Unikalne tagi H1 na poziomie produktowym

Minusy:

– Bardzo poważne problemy z powtarzającym się znacznikiem Meta Title
– Strona główna w swojej formie i zastosowaniu linków graficznych nie przekazuje wartości tekstowych do podkategorii
– Nawigacja główna również nie przekazuje odpowiedniej wartości do podkategorii  z powodu użycia zbyt ogólnych fraz kluczowych
– Mniejsza sprawa to brak tagów H1 w podkategoriach

Ocena pierwszej części: 3 w skali do 5

2. Aktualny PageRank + wiek domeny

 • PR ( PageRank ) = 4
 • Wiek domeny = 4 lata i 8 miesięcy

> Pytanko: Który wskaźnik jest ważniejszy?

Ocena drugiej części: 4,5 w skali do 5

3. Analiza zaindeksowanych podstron sklepu w wyszukiwarce Google.pl

Ilość zaindeksowanych podstron sklepu internetowego AvantiZakupy.pl jest na dobrym poziomie. Sklep ma łącznie około 38 tysięcy zaindeksowany podstron, co jest zapewne uzyskane dzięki zastosowaniu mapy strony w wersji html.

Problem w tym że praktycznie wszystkie z tych zaindeksowanych podstron zawierają identyczne znaczniki Meta Title ( wspomniane na początku testu ). Efektem tego fatalnego kroku jest poważna duplikacja treści w Google, co jest traktowane jako spamowanie.

Ocena trzeciej części: 1,5 w skali do 5

4. Liczba linków przychodzących z unikalnych domen

Ta część testu zastanowiła mnie najbardziej. Ilość linków przychodzących jest na solidnym poziomie ( 1,918 różnych domen linkuje do sklepu AvantiZakupy.pl ),  ale..

Zastanawiająca jest natomiast jakość linków i źródła z których pochodzą.

Jak to mówią słaby link jest lepszy niż żaden, jak to się jednak ma w praktyce?

Przykład 1: Strona Pokemony.com linkuje z footera do sklepu AvantiZakupy.pl a zaraz obok linkuje także do pizzy z Wrocławia, egipskiej turystyki, hotelu w zakopanem, itd. Wszystko elegancko podpisane : “linki sponsorowane”

Przykład 2: Strona Rock-Progresywny.Zdrowe-Odzywianie.net – linkuje w podobnym stylu do:  bielizny damskiej, kolektorów słonecznych i łóżek drewnianych.

Podobne przykłady można by mnożyć.

Jakie są tego efekty? – rezultaty widać gołym okiem w kolejnej części testu.

Ocena czwartej części: 2,5 w skali do 5

5. Pozycje sklepu w Google.pl na wybrane frazy kluczowe

Sklep zajmuje pozycje 9tą na słowo kluczowe “bielizna damska” co jest umiarkowanie dobrym rezultatem. Wynika to głównie z intensywnego wykorzystania tej frazy jako pierwszej w praktycznie każdym znaczniku Meta Title. Pozostałe frazy kluczowe powiązane ze sklepem wypadają o wiele słabiej, a długi ogon jest właściwie niewidoczny.

Kilka przykładów z Google.pl:

 • bielizna – 28 pozycja
 • bielizna damska – 9 pozycja
 • bielizna męska – 14 pozycja
 • Brak w Top50 na frazy z pod kategorii: “bielizna erotyczna”, “bielizna nocna”, “rajstopy damskie”
 • 21 pozycja nawet na bestseller sklepowy: “Amaretti biustonosz półusztywniany ” ( konkurencja na tą fraze to tylko 396 wyników w Google )

Ocena piątej części: 2 w skali do 5

Podsumowanie SEO Crash Testu

Z punktu widzenia SEO, sytuacja sklepu AvantiZakupy.pl, nie wygląda zbyt optymistycznie. Fakt ogromnej duplikacji znaczników Meta Title w obszarze całej strony, powinien być szybko zaadresowany.

Szczęśliwie się składa że rozwiązanie tego podstawowego problemu nie jest zbyt skomplikowane, ale powinno być poprzedzone badaniami właściwych fraz kluczowych i odpowiednio wdrożone w obrębie oprogramowania.

Poważniejszy problem to dość podejrzane źródła linków przychodzących, co powinno być rozważone z perspektywy długoterminowej i efektu jakie mogą mieć takie praktyki w przyszłości.

Pochwała należy się za plusy wymienione powyżej w architekturze strony.

Ocena końcowa SEO Crash Testu: 2,7 w skali do 5 (średnia z powyższych)

To już koniec dzisiejszych testów, w przyszły czwartek gościem kolejnego odcinka będzie: Strona Zabrzanskie.info

ps. @Viren – Dzięki za odwagę do bycia pierwszym :-) Mam nadzieje że powyższe spostrzerzenia i rekomendacje przydadzą Ci się w przyszłości.

Pozdrawiam, Marcin Chirowski

Polecam także tematy powiązane:

 1. SEO vs. Strona MediaMarkt.pl
  Zapraszam na pierwszy SEO Crash Test Strona MediaMarkt.pl...
 2. SEO vs. Strona Zabrzanskie.info
  Zapraszam na trzeci SEO Crash Test W poprzednim...
 3. SEO vs. Blog Webfan.pl – czyli WordPress SEO w akcji
  Zapraszam na czwarty SEO Crash Test, czyli serię...

Autor artykułu: | Zobacz stronę www autora

Krótkie info: Sorry, ale ta strona jest mega stara. Jakos cudem przetrwala prawie 10 lat bez aktualizacji. Takze, to jest bardziej archiwum internetu ktore czeka na odkurzanie. Wszystko co tutaj przeczytacie bylo aktualne w 2009r (wow, dawno temu).

 • http://flaker.pl/f/3179100 chirowski: Po entuzjastycznym przyjęciu #SEOCrashTest ów, za które serdecznie dziękuje, w otagowany seocrashtest, seo, ecommerce | flaker.pl

  […] Sklep AvantiZakupy.pl – właścicielem sklepu jest znany flakerowicz: @Viren Bhandari. Zapraszam: ifoxo.pl/…/seo-vs-sklep-avantizakup… :-) ps. Jak ważne, waszym zdaniem, jest #SEO w #ecommerce? w skali od 1 do 5 […]

 • http://www.ekomercyjnie.pl/seo-sklepu-internetowego-czyli-sprawdzony-sposob-na-zdobycie-klientow-w-google/ SEO sklepu internetowego, czyli sprawdzony sposób na zdobycie klientów w Google – eKomercyjnie.pl

  […] do osób nim zainteresowanych. Można śmiało stwierdzić że wszelkie korzystne zmiany w obszarze SEO Twojego sklepu wpłyną zdecydowanie pozytywnie na generowane […]

 • http://www.facebook.com/adam.lodzinski Adam Łodziński

  Fajny test. Mam pytanie do części 4, a konkretnie do źródeł linków. Kiepskie jakościowo linki ze stron nie koniecznie związanych tematycznie  które zostały w teście wskazane to najczęściej linki które są kupowane. Czy kupowanie linków (np. przez różne programy) to faktycznie słaba metoda na zwiększenie pozycji? Czy może jeśli na stronie na której został kupiony link znajdzie się fraza na jaką chcemy się wypozycjonować to wówczas link będzie dobry jakościowo?

 • http://ifoxo.pl Marcin Chirowski

  Adam, witam na blogu i dzięki za komentarz. Dobre pytanie. Google traktuje kupowanie linkow jako technike “black hat” czyli zakazaną. Oczywiście cieżko jest im to wykryć, ale w są przypadki stron które zostały zbanowane poprzez kupowanie linków. Najważniejsze żeby linki wyglądały naturalnie i pochodziły z powiązanego źródła. Na eKomercyjnie  opisałem 5 technik zdobywania linków: http://www.ekomercyjnie.pl/jak-poprawic-pozycje-sklepu-w-google-czyli-5-skutecznych-technik-zdobywania-linkow/ Polecam i pozdrawiam, Marcin Chirowski

blog comments powered by Disqus