Close

Korzysci Audytu SEO

 • Indywidualne rekomendacje SEO
 • Dokladna analiza Twojej strony
 • Raport w pliku PDF
Audyt SEO

Audyt SEO Twojej Strony

Audyt SEO to kompleksowy dokument zawierajacy
zbior indywidualnych rekomendacji SEO dla Twojej strony

Czy Twojej firmie potrzebny jest specjalista ds. Marketingu w wyszukiwarkach?


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home/simplemo/domains/ifoxo.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/includes.php on line 395

Marketing w wyszukiwarkachUtworzenie zespołu SEM w firmie lub zatrudnienie specjalisty ds. Marketingu w wyszukiwarkach powinno być dokładnie przemyślane. Potencjalne błędy mogą Cię sporo kosztować – zarówno pod względem utraconych dochodów ze strony www w przypadku zatrudnienia niedoświadczonych osób, jak także relacji wewnątrz firmy nadszarpniętych przy próbie wpasowania nowego zespołu w istniejące struktury firmy.

Pierwszym krokiem przy rozważaniu decyzji o utworzeniu zespołu SEM (ang. Search Engine Marketing), lub zatrudnieniu specjalisty zajmującego się marketingiem w wyszukiwarkach, jest zdefiniowanie potrzeb Twojej firmy. Wróce do tej kwestii w kolejnych artykułach, dzisiaj zastanówmy się jednak, dlaczego w ogóle warto rozważyć utworzenie zespołu SEM.

Niezależnie od podejścia i punktu widzenia, decyzja o utworzeniu zespołu SEM w firmie oscyluje wokół jednej kluczowej kwestii: poziomu kontroli.

Niektórzy szefowie mają obsesję na punkcie kontroli pracowników, a niektórzy pozwalają im na dużą dozę niezależności. Bez względu jednak na Twój własny styl w zarządzaniu, wysiłki które podejmiesz w celu utworzenia struktur SEM w strefy objęte Twoją kontrolą, zapewnią ci:

Kilka istotnych korzyści:

1. Znajomość produktu – Nikt nie zna twojego produktu tak jak Ty. Nawet w najlepszych punktach sprzedaży nikt spoza Twojej firmy nie będzie w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby poznać go tak dokładnie. Tak więc wszelkie działania podjęte w tym zakresie wewnątrz firmy z założenia mają przewagę nad działaniami zewnętrznymi, ponieważ lepiej odzwierciedlają wartości wyznawane przez firmę i lepiej dopasowują się do strategicznego planu jej rozwoju, a także lepiej dostosowują się do postępów w projektach i do ich głównych celów.

2. Pełna integracja z innymi działaniami – Istotne jest, aby wszelkie działania różnych zespołów – we właściwym czasie i we właściwej kolejności – zaprząc w systematyczny sposób do budowania i optymalizacji strony pod wyszukiwarki. Fakt posiadania takiego zespołu bezpośrednio w firmie gwarantuje możliwość integracji jego działań z pracą innych działów na tej samej zasadzie jak innych zespołów wewnątrz firmy.

3. Natychmiastowy dostęp do informacji – Koniec z oczekiwaniem na e-maile z opiniami, aby dowiedzieć się, czy zmiany na stronie są dobre lub czy ich wdrożenie nie niesie ze sobą jakichś zagrożeń dla obecności w wyszukiwarkach.

Może istnieć wiele innych powodów, dla których twoja firma rozważa możliwość zatrudnienia pracownika:

 • złe doświadczenia z outsourcingiem lub firmami zewnętrznymi SEM w przeszłości,
 • firmowa zasada: „Lepiej budować niż wynajmować”,
 • chęć utworzenia nowych miejsc pracy,
 • wspomniana już chęć zwiększenia poziomu kontroli,

Niezależnie od powodów masz przed sobą poważną decyzję. Tylko Ty jesteś w stanie określić, czy osiągnięcie danych celów jest warte podjęcia wyzwania.

W kolejnym artykule postaram się w podjęciu decyzji i opisze minusy posiadania zespołu SEM w firmie. W dalszych artykułach opisze jak najkorzystniej zrealizować plan zatrudnienia specjalistów od marketingu w firmie.

Pozdrawiam,

Marcin Chirowski

Polecam także tematy powiązane:

 1. Cel biznesowy marketingu w wyszukiwarkach
  Na Poligonie Marketingowym rozpoczeliśmy w poprzednim tygodniu czwartkowy...
 2. Marketing w wyszukiwarkach miedzynarodowych
  Dzisiaj mam dla Was zapowiedź artykułu, który miałem...
 3. Marketing w wyszukiwarkach, czyli co to jest SEM?
  Na Poligonie Marketingowym ( Facebookowy FanPejdż ) rozpoczeliśmy...

Autor artykułu: | Zobacz stronę www autora

Krótkie info: Sorry, ale ta strona jest mega stara. Jakos cudem przetrwala prawie 10 lat bez aktualizacji. Takze, to jest bardziej archiwum internetu ktore czeka na odkurzanie. Wszystko co tutaj przeczytacie bylo aktualne w 2009r (wow, dawno temu).

blog comments powered by Disqus